Eğitim Konseptimiz

Etütler

Planlanan etüt çalışmaları öğrencilerimizin akademik eksiklerini tamamlamak üzere dizayn edilir. Etütler tüm seviyelerde uygulanmaktadır. Bunun yanı sıra hafta içi ve hafta sonu olmak üzere farklı gruplarda etüt çalışmaları yapılır. Belirli günlerde plan dahilinde birebir ve grup soru çözümleri de yapılmaktadır. Etütler mecburi olarak tasarlandığı gibi isteğe bağlı olarak da programda yerini alır.

Grup Dersleri

Uyguladığımız sistem içerisinde her öğrenci için ayrı bir çözüm üretilmektedir. Standart bir programın tüm öğrencilere tek tek uygulanması yerine her öğrenci için özel bir program oluşturulur. Program oluşturulmadan önce öğrencinin genel durumu tespit edilir. Daha sonra belirlenen eksiklere göre özel bir program oluşturulur.

Bazı sınav konularının kavranmasının diğer konulara da temel oluşturduğu göz önüne alınarak bir çalışma takvimi oluşturulur. Oluşturulan programın öğrencinin gelişimine sunduğu katkı yapılan tarama testleri ve denemeler aracılığıyla incelenir.

Öğrencinin pozitif bir ivme yakalaması, günden güne geliştiğini hissetmesi, öğrencinin motivasyon kazanması açısından son derece önemlidir. Birbirine benzer düzeylerde olan, mümkünse birbirini önceden tanıyan ve uyum içerisinde çalışabilen öğrenciler gruplar haline getirilir.

Grup dersleri ekonomik açıdan avantajlı olmakla birlikte öğrencilerin uyumu ve bütün öğrencilerin birbirine yakın verim alması için son derece önemlidir. Bu uyum beraberinde başarıyı da getirmektedir. Öğrencilerin başarılı olabilecekleri tüm ortamı sağlamak onların motivasyonunu olumlu yönde etkileyecektir.

Bire Bir Dersler

Öğrencilerle bire bir ilgilenmenin, öğrencinin gelişiminde hızlandırıcı rolünden faydalanıyoruz. Öğrencilerin temel eksiklerinin tamamıyla kapatılmasına özen gösteriyoruz. Bu öğrencinin eğitim hayatındaki verimini üst düzeye çıkarmaktadır. Öğrenci eksiklerini giderdiğinde okulda devam eden eğitimden de üst düzeyde faydalanabilmektedir.

Sınavlarda öğrencilerin iyi bir sonuç almasının yanında, temel eksiklerinin giderilmesini de önemsiyoruz. Bu sayede öğrencinin eğitim kariyerinde başarılı olmasının önünü açıyoruz.

Onlarla birebir ilgilenmenin, öğrencinin gelişiminde hızlandırıcı rolünden faydalanıyoruz. Öğrencilerin temel eksiklerinin tamamıyla kapatılmasına özen gösteriyoruz. Bu yaklaşım öğrencinin eğitim hayatındaki verimini üst düzeye çıkarmaktadır. Öğrenci eksiklerini giderdiğinde okulda devam eden eğitimden de üst düzeyde faydalanabilmektedir.

Verilen özel derslerin yanı sıra öğrencinin bireysel çalışmasının motivasyonunu arttıracak desteklerde bulunulur. Kendileri üniversite sınavında ciddi dereceler elde etmiş olan eğitmenlerimiz tecrübelerini aktararak öğrencinin başarıya ulaşmasına katkı sunarlar.

Soru Çözümleri

Öğrenciler, rehber öğretmenler tarafından planlanan bu çalışmada “derslere ayrılan” sınıflarda ders öğretmenleriyle bir araya gelerek bol bol soru çözer, öğrendiklerini pekiştirirler. Eksik oldukları konular ile ilgili bire bir ya da grup halinde sorularını sorma imkanına sahip olurlar ve bu sayede kazanımlarını tamamlarlar. Aynı zamanda soruya yaklaşım mesafesi noktasında pratik yaparak benzer sorulardan ve kalıplardan faydalanırlar. Sınavda hata riskini sıfıra yakın bir seviyeye indirirler.

e-Gen

Sayın Velilerimiz, Sevgili Öğrencilerimiz, yeni Öğrenci Takip Sistemimiz “e-Gen Dijital Takip Sistemi”ne giriş yapabilmeniz için aşağıda yazanları adım adım takip ediniz.
Buraya tıklayınız.
• Kurum tarafından size SMS olarak gönderilen giriş bilgilerini yazınız.
• Ardından “Giriş” yapınız.
• Anasayfadaki menüden öğrencilerin devamsızlıklarını, sınav sonuçlarını, haftalık ders planını ve ödeme durumunu görüntüleyebilirsiniz.

Mobil Uygulamaları indirebilirsiniz

Android
Öğrenciler için
https://www.genkursmerkezi.com/wp-content/uploads/2021/08/Android-400x100-1-320x80.png
Veliler için
https://www.genkursmerkezi.com/wp-content/uploads/2021/08/Android-400x100-1-320x80.png
Ios
Öğrenciler için
https://www.genkursmerkezi.com/wp-content/uploads/2021/08/IOS-400x100-1-320x80.png
Veliler için
https://www.genkursmerkezi.com/wp-content/uploads/2021/08/IOS-400x100-1-320x80.png